دانلود فایل های دوره

فایل تصاویر جهت تمرین حافظه تصویری
اپلیکیشن باشگاه مغز
موسیقی آلفا شماره 1
موسیقی آلفا شماره 2
فایل رمزگردانی اعداد قسمت اول
فایل رمزگردانی اعداد قسمت دوم
نرم افزار میکس امواج مغزی با صدای طبیعت

اهمیت مطالعه و کتاب خوانی

تحقیقات نشان می دهد نود درصد مردم با تمام شدن دوران تحصیلشان، مطالعه، یادگیری و رشد شخصی شان هم به پایان می رسد…این تکان دهنده است!
شما تنها از طریق مطالعه و تحقیق است که می توانید در حرفه خود احاطه پیدا کنید و تبدیل به یک شخص شاخص در زمینه کاری خود می شوید. البته عجیب نیست که به ندرت کسی را پیدا می کنیم که به حرفه خود احاطه و تسلط کامل داشته باشد. از هر مقام ارشد فروش بپرسید به شما جواب می دهد که به ندرت فروشنده ای پیدا می شود که به طور کامل بر کارش احاطه داشته باشد. همین مطلب درباره ی مدیران، حقوقدانان و حسابداران و پزشکان و تمام حرفه های دیگر صادق است.مطالعه در هر حرفه ای به تعداد اندکی برمی خورید که در حرفه خود شاخص و متمایز شده اند. این افراد پیوسته در حال مطالعه و افزایش دانش خود درباره ی حرفه ی خود هستند و می کوشند به سطوح عالی برسند، این افراد در صنف خود مانند زرافه هایی که در گله ی موش ها ایستاده اند، متمایز و بارز به نظر می رسند. به اطراف خود نگاه کنید این افراد را حتماً می بینید، از بین هزاران پزشک در یک تخصص تنها چند پزشک هستند که متمایز و شاخص هستند، این گروه اقلیت متمایز همان کسانی هستند که پیوسته در حال مطالعه و به روزرسانی خود هستند.
این را هم بخوانید: مقاله چگونه حلال مشکلات شویم؟
استادان و متخصصان در هر حرفه ای می توانند قیمت خود را مشخص کنند، آنها پاداش کلان می گیرند. اگر شما هنوز در این گروه اقلیت شاخص وجود ندارید، بدانید که می توانید از همین حالا شروع کنید و در گروه آنها قرار بگیرید.
تنها یک ساعت مطالعه ی متمرکز در طول روز، در سال به ۳۶۰ ساعت مطالعه تبدیل می شود، تصور کنید اگر این مدت به پنج و یا ده ساعت باشد، با این مطالعه چه کارها که نمی شود کرد!
مطالعه، شرط لازم هر مؤفقیت به حساب می آیند. اما متأسفانه این عمل برای بسیاری از ما با پرداخت مالیات شباهت دارد. تنها وقتی مجبور هستیم، این کار را می کنیم.
مطالعه نکردن به این معنا است که جهل خود را به هرجا که می روید، با خود می برید و آن را از طریق رفتار و کردارتان به دیگران هم منتقل می کنید.
اما پاداش مطالعه کردن چیست؟
شما توانایی این را دارید که هر آنچه را که می خواهید بدست آورید. دنیا از آن شماست اما باید بیاموزید که چگونه این کار را انجام دهید. برای یاد گرفتن باید کتاب بخوانید. هرآنچه می خواهید برای شما وجود دارد. برای به دست آوردن آنچه می خواهید، باید چگونگی آن را هم یاد بگیرید و برای یاد گرفتن چگونگی باید مطالعه کنید.
اسکرول به بالا